Польський політик у Вашингтоні закликав змінити структуру НАТО

20 Травня 2015, 10:27

Під час саміту НАТО у Варшаві, запланованого на 2016 рік, країни Альянсу повинні прийняти рішення щодо зміни структури організації, щоб ефективніше реагувати на загрози. Про це 19 травня під час виступу у Вашингтоні заявив віце-прем’єр-міністр Польщі Томаш Сємоняк.

Виступаючи у Вашингтонському центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), Сємоняк представив «Варшавську ініціативу стратегічної адаптації», наголосивши, що Польща вирішила провести саміт НАТО через переконання, що Альянсу необхідно змінити свою структуру відповідно до нових умов.

«Ми хотіли б, щоб саміт у Варшаві започаткував новий етап стратегічної адаптації НАТО. Його головна мета повинна полягати у збільшенні потужностей Альянсу, а не тільки установок до негайної дії. Необхідно змінити профіль структури НАТО, що дасть Альянсу здатність реагувати не тільки на рівні бригади (3-6 тисяч солдатів), але і на рівні підрозділів (5-15 тисяч) і корпусу (15-45 тисяч)», – наголосив польський політик..

Він також визнав необхідність збільшення фінансування НАТО «для розвитку оборонної інфраструктури, що дозволяє, зокрема східний фланг».

Крім того, під час дискусії висловили припущення, що збільшення потужностей Альянсу поблизу його східних кордонів можна буде трактувати як порушення домовленостей з Росією в 1997 році (йдеться про так званий Установчий акт Ради Росія-НАТО, що не передбачає розгорнення значних сил в східних державах-членах організації – ред.), однак Сємоняк зауважив, що РФ першою порушила домовленості.

«Альянс не може бути обмежений у діяльності, коли це стосується безпеки його членів… Я думаю, що деякі застороги європейських союзників є надмірними», – додав він.

 Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг раніше заявляв, що Росія порушує правила та кордони своїх сусідів.

Крім того, 19 травня під час зустрічі з главою МЗС РФ Сєргєєм Лавровим Столтенберг закликав Росію вивести війська з України і припинити підтримку сепаратистів, які орудують на Донбасі.