Він відзначив, що дискусія про геноцид поляків на Волині, розпочата у лютому на засіданні Польсько-українського форуму партнерства, є довготривалим процесом. «Ми повинні розуміти, що ми розпочали довготривалий процес. Необдумані ініціативи можуть його тільки ускладнити, а якщо будуть повторюватись – навіть зупинити. Шкідливими для цього примирення є не стільки нові оцінки злочину, скоєного 70 років тому, але помітні в Україні сучасні спроби брати під сумнів основні факти», – наголосив Залевський.
«Часом складається враження, що метою цієї діяльності є розмивання відповідальності, а наслідком – радикалізація позицій із польської та української сторони. Слід також розуміти, що крайня поведінка з польського боку, навіть якщо знаходить підтвердження у фактах, приймаючи радикальну форму вираження — може сьогодні шкодити взаємному примиренню», – додав він..
«Саме тому у світлі зростання радикальних тенденцій із двох сторін, закликаю до спокійної та розсудливої дискусії. Я вважаю, що не політичні жести, але зосередження уваги на вшануванні жертв злочину, реалізація українською стороною, узятих на себе багато років тому, зобов'язань щодо означення місць смерті та поховання, буде найкращим внеском у відзначення 70-ї річниці Волинського злочину», – заявив Залевський.
Як повідомлялось, 11 квітня в сеймі Польщі був зареєстрований проект постанови про визнання ОУН і УПА злочинними організаціями, котрі скоїли геноцид щодо польського населення Східних Кресів в 1939-1947 роках. Проектом постанови пропонується визнати Організацію українських націоналістів, Українську повстанську армію, "СС-Галичина" і українську поліцію на німецькій службі злочинними організаціями.
У МЗС України заявили, що можливе рішення польського Сейму про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями не відповідатиме високому рівню стратегічних відносин між двома країнами.
Читайте також: Виклик «Волині»