Польський експерт вважає, що українська влада не зможе уникнути бойкоту матчів Євро-2012

5 Травня 2012, 09:44

Таку думку висловив директор польсько-української фундації PAUCI Ян Пєкло, зауваживши, що співорганізатор чемпіонату та член ЄС Польща не зможе допомогти Україні в цій справі.

«Захід не може собі дозволити інше ставлення до Лукашенки, котрий порушує права людини, а до Януковича ставитися як до союзника, котрий хоче європейської інтеграції, а фактично це не так», – сказав експерт.

Він назвав намагання протистояти бойкоту матчів Євро-2012 в українських містах «боротьбою з вітряками».

Пєкло зазначив, що Польща не зможе переконати європейських політиків відмовитися від бойкоту, нагадавши, що одним із найактивніших прихильників цього методу впливу на Україну є Німеччина.

«Це виключно бойкот політиків, котрі не хочуть сидіти на одній трибуні разом з Януковичем», – відзначив він, зауваживши, що Євросоюз вже вичерпав усі інші можливості впливу на українську владу.

За словами експерта, навіть найвищі польські посадовці, котрі можуть приїхати до України на матчі Євро-2012, повинні використати цю можливість для того, аби заявити про свою незгоду з тим, що діється з Тимошенко та іншими членами її Кабінету міністрів.

Пєкло вважає, що час покаже, чи бойкот виявиться ефективним методом та призведе до зміни позиції української влади в справі Тимошенко, нагадавши, що раніше «українська еліта» відповідала на натиски ЄС «ще більшим загостренням».

Директор PAUCI не виключив, що Україна через бойкот Євро-2012 отримає значно менше доходів, ніж розраховувала раніше, зауваживши також, що частина уболівальників зможе відмовитися від приїзду на матчі в українські міста через вибухи у Дніпропетровську.

«Будуть боятися, що така вибухівка може спрацювати біля них, в готелі та вони можуть загинути», – сказав він.

Як повідомлялося раніше, МЗС Польщі закликає європейських політиків не бойкотувати Євро-2012.