«Польська влада повинна активізувати діалог з українською владою на найвищому рівні, щоб переконати її виконувати вимоги ЄС щодо змін у кримінальному та процесуальному законодавстві, а також закону про вибори і приступити до інших заходів, необхідних для інтеграції з Європейським Союзом.
Позаяк звільнення Тимошенко в найближчому майбутньому нереальне, потрібно тиснути на українську владу, щоб та зробила її перебування в ув’язнені менш складним, особливо з огляду на її хворобу (але це не звільняє польську владу та ЄС від необхідності подальших зусиль направлених на її звільнення). Потрібно знайти нові сценарії, які були б прийнятні і для Тимошенко, і для Януковича, в тому числі тимчасові рішення, такі як, наприклад, лікування Тимошенко за межами України», – пише експерт.
«Важливо також переконати опозицію не робити спроб заблокувати підписання угоди про асоціацію з ЄС навіть, якщо це і могло б бути корисним для досягнення короткострокових цілей. Таких дій можна очікувати від опозиційної партії Тимошенко «Батьківщина», яка є асоційованим членом Європейської народної партії…
Польща і країни-члени також повинні розробити і запропонувати систему моніторингу застосування Україною норм угоди про асоціацію. Українська сторона повинна знати, що усі її дії буде видно в Брюсселі, а європейські політики мають вірити, що Україна нічого не може приховати. Позитивним могло б також бути, якби Кваснєвський, який наразі має сильну позицію, в майбутньому став посередником з Україною. Янукович наголосив, що Луценка звільнили після закликів колишнього президента (разом з Коксом), що свідчить про впливовість польського політика», – підкреслює Косьцінскі.
Читайте також: Звільнення Тимошенко відкладається. До президентських виборів?