Польський аналітик: НАТО та Єврокомісія не мають політичних інструментів для блокування «Північного потоку-2»

3 Березня 2016, 12:49

Інвестиція у «Північний потік-2» дасть західноєвропейським енергокомпаніям непогані гроші, але такий погляд є короткозорим. У довшій перспективі проект приховує реальні загрози для безпеки. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів польський аналітик енергетичного сектору, головред аналітичного порталу BiznesAlert Войцех Якубик.

«Ця інвестиція дасть західноєвропейським енергокомпаніям непогані гроші. Але такий погляд є короткозорим. У довшій перспективі проект приховує реальні загрози для безпеки. Саме тому НАТО і ЄК його критикують, адже він робить стабільнішою присутність Газпрому в Європі й посилює залежність від російського газу, а ще збільшує його частку в Центрально-Східній Європі, запобігаючи диверсифікації», — пояснив він.

За словами аналітика, Альянс та Єврокомісія не мають політичних інструментів для блокування «Північного потоку-2». Єдине, що може ЄК, — це стежити за дотриманням компанією правил.

Тим часом, каже Якубик, країни регіону, зокрема й Україна, можуть у такій ситуації поглиблювати інтеграцію, будувати інтерконектори, щоб доправляти паливо з інших напрямків і диверсифікувати сам процес його постачання.

«Наприклад, через термінал для скрапленого газу в польському Свіноуйсьце доправляти каспійський газ у майбутньому й будувати інфраструктуру між собою: вона може змінити газовий ринок на цій частині континенту», — зазначив він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»