За інформацією польського видання, в порядку наступності першим після Блаженнішого Любомира до сих пір був митрополит перемисько-варшавський Ян Мартиняк. Проте ймовірність такого вибору Синодом досить низька. Проти вибору цієї кандидатури існує кілька причин, зокрема: вік (72 роки), стан здоров’я тощо. До того ж сам кардинал Любомир Гузар в одному зі звернень чітко зазначив, що розраховує на вибір Патріарха з «молодого покоління».
Кандидати з групи «молодих, освічених та прогресивних», серед інших є владика Святослав Шевчук, Йосиф Мілан та Бенедикт Алексійчук, владика Ігор (Возьняк) та Богдан Дзюрах.
«Варто зазначити, що новий керівник УГКЦ, швидше за все буде, уродженцем України. Такий критерій автоматично викреслює з переліку потенційних кандидатів на главу церкви Гліба Лончини, який є громадянином США (1954 р.н., штат Огайо) і який на сьогодні адмініструє екзархат в Лондоні», – пише видання.
Відповідно, головними кандидатами залишаються два єпископи: владика Ігор (Возьняк) (1952 р.н.) та владика Богдан Дзюрах (1967 р.н.).
Звичайно, жоден з окреслених варіантів не є остаточним. Суттєвими при виборі Глави церкви залишаються: вік – мін. 35 років, стаж священнослужителя – мін. 5 років, закінчена освіта (бакалавр або доктор богослов’я). Враховуючи останнє, багато греко-католиків розглядають ректора Українського Католицького Університету Бориса Ґудзяка як потенційного кандидата. Хоча він, як і отець Гліб Лончина, є уродженцем США.
Остаточний вибір все ж таки залишається за Священним Синодом, а затвердження нового глави УГКЦ за Папою Римським Бенедиктом XVI.
Нагадаємо, Синод розпочався 21 березня. Впродовж дня єпископи голосували чотири рази. Втім, ніхто з кандидатів не зміг набрати необхідних 2/3 голосів.