Польські спецслужби провели обшуки в двох проросійських активістів

14 Червня 2016, 15:39

У минулу неділю польські спецслужби провели у Кракові обшуки у помешканнях активістів правого спрямування з проросійськими поглядами Славоміра Марчевського і Марека Марецького. Про це інформує Gazeta Wyborcza. 

«Як інформують наші джерела, ці дії пов’язані з операцією, яка відбулася кілька тижнів тому, головною ціллю якої була партія Zmiana, яка має ліві погляди у соціальних питаннях, але однозначно проросійська і відповідно антиукраїнська у міжнародній політиці», – інформує газета.

Підкреслюється, що саме Марчевський і Марецький разом з діячами цієї партії в 2014 році поїхали в Україну, де вони спільно нищили пам’ятники УПА і Степану Бандері. 

«Вони робили це таким чином, щоб провину за це покласти на польську меншину в Україні. За інформацією польських спецслужб, це фінансувалося з Росії», – інформує видання і додає, що вони також готувалися взяти участь у демонстраціях проти НАТО під час варшавського саміту організації 8-9 липня.

Про проведення обшуків у себе вдома в соцмережах повідомив Марчевський. Він зазначив, що функціонери Агентства внутрішньої безпеки (ABW) вилучили в нього вдома 53 предмети, зокрема ноутбук, носії даних, мобільні телефони. 

Як зазначається, обидві особи були активістами Конгресу нової правиці – колишньої партії скандально відомого євродепутата Януша Корвіна-Мікке, який також хвалить Росію за її політику, схвалює окупацію Криму і називає Україну ворогом Польщі. Ці особи, крім поширення проросійських поглядів, симпатизували також політиці Гітлера і проголошувати антисемітські тези.

Ані прокуратура, ані ABW поки що офіційно не коментують цю справу.

Нагадаємо, у травні спецслужби затримали, а суд заарештував за підозрою у шпигунстві на користь РФ колишнього депутата Сейму, «спостерігача» на референдумі у Криму у березні 2014 року, лідера партії Zmiana Матеуша Піскорського.