Польська радіостанція просить суд зменшити штраф за образу українок

23 Серпня 2012, 22:03

Юристи радіостанції переконують, що KRRiT не взяв до уваги усіх матеріалів цієї справи, та добиваються анулювання штрафу у розмірі $22 тис. або зменшення його розміру.

Eska Rock у своїй аргументації, переданій до Варшавського окружного суду, зазначає, що ведучі програми Poranny WF Куба Воєвудський та Міхал Фігурський своїми висловлюваннями насправді не хотіли образити українок, а висміювали ксенофобські погляди деяких польських громадян.

"Ведучі жартували з розчарування багатьох поляків через слабшу гру польської збірної, котрій не вдалося виграти жодного матчу, незважаючи на нібито багато переваг поляків над іншими націями. Жарт про українок-хатніх робітниць мав показати слабкість поляків перед очевидним фактом, що українська збірна краще грала на Євро-2012, ніж польська, та поглузувати над поляками, які погано ставляться до своїх хатніх робітниць з України", – йдеться в документі.

Радіостанція підкреслила, що програма Poranny WF, яка виходила в її ефірі з кінця січня 2008 року, була сатиричною та не відображала справжніх поглядів її ведучих.

Юристи у 9-сторінковій аргументації для суду, серед іншого, наводять цитати з публікацій відомих у Польщі осіб, котрі стали на захист Воєвудського та Фігурського, переконуючи, що своїми висловлюваннями вони насправді боролися з ксенофобією та расизмом, а не пропагували їх.

Eska Rock також зауважила, що її керівництво, усвідомлюючи резонанс, котрий викликали слова ведучих Poranny WF про українок, вирішило закрити програму та припинити співробітництво з її авторами. "Тим самим (радіостанція) сама себе покарала, відмовляючись від співпраці з надзвичайно популярними серед слухачів ведучими", – відзначили юристи, назвавши цей факт аргументом на користь зменшення штрафу. Представники KRRiT повідомили, що Eska Rock оскаржила її штраф наприкінці минулого тижня, висловивши думку, що суд, швидше за все, зможе розглянути цю справу не раніше 2013 року.

Як повідомлялось, на початку серпня Польська Рада радіомовлення та телебачення (KRRiТ) оштрафувала радіостанцію Eska Rock за образливі висловлювання в її ефірі про громадянок України на 75 тисяч злотих (трохи більше $22 тис.), що на 20 тис. злотих менше максимального фінансового покарання, передбаченого польським законодавством.

До цього на варшавському радіо Eska Rock закрили радіопрограму "Poranny WF". в якій ображали українок

Нагадаємо, в прямому ефірі радіостанції «Eska Rock» слухачі почули такі жарти: "Якби моя українка була хоч трішки гарніша, я б її ще зґвалтував. – А я навіть не знаю, як виглядає моя, бо вона постійно на колінах!". Програму піддали нищівній критиці у Польщі та Україні. Обурення поведінкою ведучих висловили також МЗС обох країн та низка громадських діячів Польщі.