Польська компанія заявила про створення ліків від COVID-19

23 Вересня 2020, 17:30

Польська компанія Biomed з Любліна у середу, 23 вересня, оголосила про створення перших у світі ліків від коронавірусу на основі плазми крові осіб, які вилікувалися від COVID-19. Про це під час пресконференції в Любліні повідомили представники Biomed та Сенату Польщі.

 

“23 вересня завершився етап виробництва ліків, в результаті чого виготовлено понад три тисячі ампул імуноглобуліну проти SARS-CoV-2, які після завершення досліджень на предмет вимог якості, зокрема стабільності продукту, буде передано для клінічних досліджень”, – повідомив голова правління Biomed Марцін Піруг.

 

Виробництво препарату розпочалося 18 серпня. Для виробництва цієї партії використано 150 літрів крові осіб, які вилікувалися від COVID-19. Найбільше здали шахтарі з Сілезького вугільного басейну.

Подальші клінічні дослідження ліків проти коронавірусу відбуватимуться у лікувальних закладах Варшави, Любліна, Битома і Білостока. Загалом ліки буде випробувано на 400 пацієнтах.

 

Як стверджують у компанії Biomed, якщо клінічні дослідження пройдуть успішно, то Польща буде першою країною у світі, яка матиме ефективні ліки від коронавірусу.

 

Член правління Biomed Пьотр Фіц закликав поляків, які вилікувалися від COVID-19, здавати кров, оскільки без необхідної плазми виробництво ліків неможливе.

Сенатор Гжегож Челей підкреслив, що Польща першою у світі виготовила ліки від коронавірусу. Препарат ще не має назви, тож громадяни можуть пропонувати свої варіанти.

 

Він звернув увагу, що лікування COVID-19 плазмою крові одужалих затверджено ВООЗ, МОЗ Польщі, управлінням з продовольства і медикаментів США (FDA).

 

У Польщі не виключають, що після успішних клінічних досліджень ліки будуть допущено до реалізації у прискореному "епідеміологічному" режимі.

 

Як повідомлялося, за минулий тиждень у світі зафіксували рекордну кількість нових випадків зараження COVID-19 – майже 2 млн. Сплеск захворюваності відбувається на тлі зниження рівня смертності.