Польська компанія заблокувала ініціативу Газпрому щодо монополізації газогону OPAL

8 Березня 2017, 16:39

Нафтогазова компанія PGNiG (Польща) заблокувала на рік проведення аукціонів на використання максимальних потужностей OPAL, таким чином не дозволивши “Газпрому” монополізувати використання цього газогону. Про це заявив голова PGNiG Пьотр Возняк.

“Нам вдалося заблокувати аукціони щодо використання газопроводу OPAL до березня-квітня наступного року. На цей газопровід не можна буде оголошувати аукціони на використання його потужностей на 15 років в обсягах більших, ніж це робилося донині. Нам вдалося заблокувати цю ініціативу росіян”,- заявив Возняк.

Він підкреслив, що PGNiG вимагає від Єврокомісії дій, які гарантуватимуть енергетичну безпеку ЄС і даватимуть рівні можливості доступу до цього газопроводу.

Нагадаємо, 28 жовтня 2016 року Єврокомісія схвалила розширення доступу Газпрому до газопроводу Opal. Це дало російському монополістові змогу збільшити обсяги постачання газу через "Північний потік" та німецький газопровід OPAL. Росіяни отримали доступ до використовувати можливості OPAL на 80%, а якщо ніхто не викупить решту 20% можливостей, то й весь газопровід. Після рішення Єврокомісії про розширення доступу Газпрому до OPAL транзит газу через Україну різко зменшився.

Президенти України та Польщі зробили спільну заяву, в якій засудили рішення Єврокомісії щодо газопроводу OPAL.

Крім того, в Польщі державна компанія PGNiG (Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo) оскаржила рішення Єврокомісії про розширення доступу російського Газпрому до газопроводу OPAL.

Згодом представник PGNiG Возняк повідомив, що суд Європейського Союзу призупинив рішення Єврокомісії про збільшення доступу Газпрому до трубопроводу OPAL.

Як відомо, трубопровід OPAL з’єднує газогін «Північний потік» із газотранспортними системами Німеччини та країн Центральної Європи в обхід України.