Польща звернеться до РЄ за допомогою з поверненням уламків літака Качинського

14 Листопада 2018, 16:19
Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що санкції проти Росії є цілком обгрунтованими і вони мають бути збережені, поки не відбудеться якихось серйозних змін у російській політиці. На цьому він наголосив в ефірі радіо Wnet, передає Укрінформ.
 

"У нас є фундаментальна різниця у поглядах з Росією. Насамперед, ми вважаємо, що Росія порушила міжнародне право, здійснюючи агресію в Україні. Тому санкції проти Росії є обрунтованими", – наголосив Чапутович.

 

Чапутович також звернув увагу на нещодавно ухвалену важливу резолюцію ПАРЄ, в якій Росію закликають до повернення  уламків урядового літака Ту-154М. Чапутович зауважив, що у Страсбурзі 14 листопада він переконуватиме генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо потреби посередництва Ради Європи у справі повернення уламків до Польщі.

 

Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи закликала Росію передати Польщі уламки літака Ту-154М, що зазнав катастрофи із польською урядовою делегацією на борту 10 квітня 2010 року. 

 

Додамо, що літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

 

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи. Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

 

Також міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування. 21 березня 2017 року Міноборони Польщі звинуватило Туска в злочинній бездіяльності у справі щодо Смоленської катастрофи. Мацеревич заявив, що голова Євроради заключив з Путіним нелегальну угоду на шкоду Польщі і повинен за це відповісти.

 

Як повідомлялося, 11 грудня 2017 року в Міноборони Польщі повідомили, що комісія з розслідування Смоленської катастрофи знайшла докази, які вказують на два вибухи на борту літака ТУ-154М.

 

Згодом, у МЗС Польщі заявили, що РФ приховує ключових свідків Смоленської катастрофи і не віддає Польщі уламки літака Ту-154М, а це у свою чергу гальмує встановлення правди.