«Нас надзвичайно непокоять уже здійснені факти піратства стосовно українських кораблів у Криму», – наголосив Сікорський.
Він згадав Будапештський меморандум, згідно з яким сторони мають гарантувати безпеку й територіальну цілісність України.
«Ми у Гаазі переконували найвище керівництво найбільших держав світу в тому, що необхідно виконувати зобов’язання за Будапештським меморандумом. Якщо ми хочемо, щоб Північна Корея зробила те, що свого часу зробила Україна (відмовилася від ядерної зброї – ред.), ми повинні виконувати зобов’язання», – сказав Сікорський.
Зі свого боку, в. о. міністра закордонних справ України зауважив, що українська сторона залишається прихильною дипломатичному шляху врегулювання конфлікту з Росією.
«Ми, як пріоритет у цій ситуації, ставимо питання безпеки людей. Якщо порівняти можливості українських і російських військ у Криму, то російські набагато перевищують українські можливості», – сказав Дещиця.
Він висловив упевненість у тому, що ні Україна, ні ЄС, ні Росія не зацікавлені у війні.
«Ми пишаємося тим, що є військовослужбовці, які силою духу можуть протистояти автомату Калашникова. Щодо східних областей, то ми захищатимемо ці території як за допомогою військовослужбовців, так і загонами самооборони, якщо такий наступ розпочнеться», – сказав в. о. глави МЗС.
Як повідомлялось, російські окупанти захопили 51 український військовий корабель. Лише 10 з 61 одиниці військово-морської техніки в Криму залишаються під керівництвом ВМС України.