Польща з Румунією лобіюють безвізовий режим для українців

30 Квітня 2015, 14:33

Польща та Румунія підтримують скасування віз для українців та грузинів. Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на глав дипломатії Польщі та Румунії.

Як зазначається, обидві країни виступлять із такою позицією під час саміту Східного партнерства, що має вже невдовзі відбутися у Ризі.

Так, міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина наголосив, що Україна та Грузія рухаються у доброму напрямку, здійснюючи кроки для того, аби візи були скасовані. Він заявив, що Польща буде підтримувати обидві держави на їхньому шляху до скасування візового режиму.

«Це буде також перший крок у їхньому європейському прагненні. Здається, що саміт в Ризі мав би підтвердити очікування та добру волю Європи у цих питаннях», – сказав Схетина.

Згідно з повідомленням, схоже висловився і глава румунської дипломатії. Богдан Ауреску нагадав, що як Польща, так і Румунія вже мають добрий досвід з Україною у рамках так званого малого прикордонного руху.

Як зазначається, про скасування віз свідчить також приклад Молдови.

Громадяни цієї країни, у рамках Східного партнерства, можуть подорожувати по Європейському Союзу без додаткових документів.

«Минув рік після скасування віз для громадян Молдови. 500 тисяч з них вже отримали біометричні паспорти і тому вони можуть їхати в ЄС. Це велика вигода для мешканців Молдови, які можуть завдяки цьому вільно переміщатися, але це й також користь тому, що країна наблизилася до держав Спільноти», – ствердив Ауреску.

Як відомо, у Міністерстві закордонних справ України вважають, що введення безвізового режиму України  з Євросоюзом буде відкладено до початку 2016 року. 

Нагадаємо, президент Європейської Ради Дональд Туск на саміті Східного партнерства у Ризі прагне зобов’язати ЄС і Україну запровадити безвізовий режим для українських громадян «якнайшвидше, наскільки це можливо». 

Читайте також: В ЄС розповіли, коли можуть скасувати візи для громадян України.