Польща створюватиме візові центри в Україні за конкурсом

31 Травня 2011, 07:21

Зокрема, МЗС Польщі планує створити спеціальні «Пункти прийому візових заявок» (ППВЗ) у Львові, Івано-Франківську, Донецьку та Дніпропетровську.

Крім того, компанії-претенденти можуть пропонувати аналогічні послуги і в інших містах: де вже працюють консульства Польщі, та у тих, де їх немає.

За оцінками польської влади, послугами візових центрів у Львові за рік може скористатися близько 100 тисяч осіб, по 4 тисячі у Дніпропетровську, Донецьку та Житомирі, по 30 тисяч у Рівному та Тернополі. Через центри в Івано-Франківську та Хмельницькому польські візи можуть щорічно отримувати 25 тис. та 11 тис. українців відповідно.

Претендент на створення ППВЗ, серед іншого, повинен мати досвід прийому щонайменше 7 тис. візових заявок за правилами Шенгенської угоди за останні три роки, вплатити заставу у розмірі 250 тис. грн та володіти коштами або підтвердженою можливістю скористатися кредитом на суму 500 тис. гривень.

МЗС Польщі в умовах тендеру також відзначає збереження можливості для громадян України подавати заявки на отримання віз безпосередньо в одне із семи польських консульств: у Києві, Вінниці, Львові, Луцьку, Одесі, Харкові та Сімферополі.

2010 року польські консульства в Україні видали понад 450 тисяч віз, 250 тисяч з яких видало консульство у Львові.

Польща видає найбільше віз українцям серед усіх 26-ти держав Шенгенської зони.

Як повідомлялось, нещодавно Чехія змінила порядок видачі віз українцям. За інформацією посольства Чехії в Україні, віднині українці можуть подавати заяви на оформлення візи та дозволу на перебування у Чеській Республіці до консульського округу за місцем мешкання.

Нагадаємо, у березні МЗС Чехії ухвалило рішення про обмеження щоденних лімітів на видачу віз для окремих туристичних агентств у консульстві Чехії у Львові. Згідно з новими правилами, одне турагентство має право подати не більше ніж 20 заяв на тиждень.

Раніше чеські дипломати погрожували закрити на деякий час консульство в Києві, якщо не буде врегульована ситуація з посередниками, які беруть оплату за подання документів на одержання шенгенських віз.