Польща
У жовтні у Польщі за шпигунство на користь Російської Федерації затримали діючого офіцера Війська польського. Офіцер займався військовими комп'ютерними системами.
У той же день затримали адвоката, який, за даними польських ЗМІ, має подвійне польсько-російське громадянство. Акції по затриманню обох чоловіків були проведені одночасно.
Пізніше МЗС Польщі на вимогу Агенції внутрішньої безпеки (ABW) країни відмінило акредитацію для роботи в РП позаштатному кореспонденту російського інформагентства «Росія сьогодні» Леоніду Свірідову.
«Підтверджуємо, що з 24 жовтня пан Леонід Свірідов втратив право використовувати посаду закордонного кореспондента, акредитованого при МЗС»,- повідомило польське зовнішньополітичне відомство.
У свою чергу речник ABW Мацєй Карчинський поінформував, що спецслужба вислала на МЗС подання у цій справі. «Воно є таємним і не можемо з цього приводу надавати будь-яку інформацію»,- констатував він.
Гендиректор інформагентства «Росія сьогодні» Дмітрій Кісельов заявив, що вимагає офіційного пояснення від МЗС Польщі з цього приводу. «Дії польської влади можна можна інтерпретувати як такі, що ускладнюють роботу ЗМІ, що суперечить європейським принципам свободи висловлювання і розповсюдження інформації», – підкреслив Кісельов.
У листопаді Польща вислала з країни на підставі рішення польської влади декількох російських дипломатів нібито за діяльність, несумісну з їхнім статусом.
17 листопада Міністерство закордонних справ Росії ж вислав низку польських дипломатів з Москви. Цей крок є відповіддю на висилку російських дипломатів з Польщі.
Німеччина
15 листопада стало відомо про шпигунський скандал між Німеччиною та РФ, коли оголосили персоною нон-грата російського дипломата, що працював у генконсульстві в Бонні.
У відповідь РФ видворила зі своєї території німецького дипломата.
Раніше Німеччина оголосила персоною нон-грата російського дипломата, що працював у генконсульстві в Бонні.
Даний дипломат кілька місяців перебував під спостереженням спецслужб через підозру у шпигунстві. Згодом було ухвалене рішення вислати його з країни.
Латвія
14 литсопада російський політолог Костянтін Сімонов був внесений до списку осіб, яким заборонений в’їзд до Латвії і видворений з країни. Відповідний указ про внесення до «чорного списку» підписав міністр внутрішніх справ Латвії Ріхардс Козловскіс.
Симонов прибув на запрошення міжнародного медіа-клубу «Формат А3» для участі в публічній дискусії на тему «Газові війни. Чи є альтернатива?», а вже потім дізнався, що став небажаною персоною. Це викликало його обурення.
16 листопада Росія звинуватила у шпигунстві та видворила екс-депутата латвійського Сейму Олексія Холостова. Холостов зізнався в тому, що він є агентом латвійських спецслужб.
"Я, Олексій Холостов, росіянин, громадянин Латвії, два скликання був депутатом латвійського парламенту. На території Росії перебуваю за завданням спецслужб Латвії, які діють під керівництвом ЦРУ", – заявив він в сюжеті, показаному російськими ЗМІ.
Агент під псевдонімом "Глорія", згідно з його зізнаннями ФСБ Росії, був завербований 7-8 років тому працівниками поліції безпеки МВС Латвії.
Холостов відомий в Латвії тим, що очолював молодіжну організацію "Центр згоди", був членом правління громадсько-політичного руху "Патріоти", мав широкі зв'язки в політичних і громадських колах не тільки в Латвії, але і Росії, в тому числі серед парламентарів.
США
У листопаді Росія видворила чотирьох американських студентів. Студенти перебували на конференції у Санкт-Петербурзі, коли імміграційна служба і поліція перевірили їхні візи і висловили претензії до них.
Як повідомив батько одного зі студентів, їх затримували на деякий час, а потім суд оштрафував їх на $110 кожного.
За повідомленням, студентів допитували загалом 7 годин, спочатку у них у готелі, а потім в імміграційній службі.
Потім у Федеральній міграційній службі Росії в Санкт-Петербурзі заявили, що студенти прибули до Росії за туристичними візами, але брали участь у "соціополітичній активності". Студенти вилетіли до США 11 листопада.