Польща спільно з Південною Кореєю збудує нову АЕС з чотирьма енергоблоками

Акценти
1 Листопада 2022, 20:50

Польща 31 жовтня підписала угоду з Південною Кореєю про будівництво чотирьох ядерних реакторів, оголосив віце-прем’єр-міністр країни Яцек Сасін. Це відбулось лише за кілька днів після підписання угоди з США про будівництво першої в країні атомної станції. Про це повідомляє видання Politico.

Меморандум про взаєморозуміння, підписаний Сасіном і міністром енергетики Кореї Лі Чанг-Янгом у Сеулі, визначить доцільність будівництва реакторів за південнокорейською технологією.

«Атомна енергетика є безпечною, чистою та екологічною», – заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у Facebook.

Сасін сказав, що «історична» угода зміцнить енергетичну безпеку країни, яка зараз стикається з серйозним дефіцитом вугілля, частково спричиненим санкціями на імпорт російського вугілля.

«[Державна] безпека має багато аспектів, але найважливішим із цих аспектів є військова та енергетична безпека», – сказав Сасін, додавши, що угода також допоможе реалізувати «амбіції Польщі щодо побудови енергетичної системи на основі різноманітних чистих джерел енергії».

За проектом, нова станція, що будуватиметься під наглядом польсько-корейського консорціуму за підтримки уряду, буде розташована у місті Конін в Центральній Польщі. Уряд планує побудувати три атомні станції в «найближчі роки», – сказав Сасін.

Попередній план розвитку має бути готовий до кінця цього року, повідомили польське та корейське міністерства.

Раніше, 28 жовтня, Польща оголосила, що попросила американську енергетичну компанію Westinghouse побудувати свою першу атомну станцію.

97