Польща попросила Росію утриматися від “пам’ятникової істерії”

5 Грудня 2015, 14:14

Варшава просить Москву не розповcюджувати безпідставну і несправедливу інформацію про "цинізм" польської влади і нібито спроби обґрунтувати акти вандалізму по відношенню до російських місць пам’яті у Польщі. Про це йдеться в заяві польського зовнішньополітичного відомства.

“МЗС Польщі звертається до російської сторони із закликом утриматися від “пам’ятникової істерії”, що не допомагає будувати взаємний діалог і примирення, а лише призводить до загострення риторики й ескалації ситуації навколо питання історії і пам’ятників у польсько-російських відносинах”, – йдеться в заяві МЗС Польщі.

Як оцінює польське зовнішньополітичне відомство, коментарі МЗС РФ свідчать про відсутність "волі до діалогу та сприйняття аргументів польської сторони”, які представляє у Москві посол Катажина Пелчинська-Наленч.

Польське МЗС також вважає неприпустимими звинувачення з боку Москви у неправильному трактуванні угоди між урядами Польщі і Росії про могили і місця пам’яті жертв воєн і репресій та інших угод.

Нагадаємо, Росія періодично висловлює різкі протести на адресу Польщі з приводу демонтажів пам’ятників радянської доби. Зокрема, у вересні цього року Москва протестувала проти демонтажу пам’ятника радянському генералу Івану Черняховському в місті Пенєнжно (північ РП), а на початку грудня – демонтажу пам’ятника вдячності Червоній армії у місті Мелец на півдні країни. Польща наголошує, що демонтажі відбулися у відповідності до законодавства РП, а російській стороні було завчасно повідомлено про відповідні плани.