Польща підтвердила початок поставок німецького газу до України

2 Листопада 2012, 20:01

"Ми підтверджуємо початок поставок газу з Польщі до України через пункт "Хермановіце", згідно з підписаною угодою на транспортування газу", – відзначила компанія.

Прес-служба повідомила, що підписаний договір передбачає "непостійні поставки" на даному етапі на рівні приблизно 4 млн кубометрів на добу.

"Пункт виходу "Хермановіце" у напрямку України не діє за принципом віртуального реверсу і є фізичним пунктом виходу, розрахунки за яким не впливають на реалізацію пункту входу "Дроздовіче", використовуваного для поставок газу з України до Польщі", – відзначили в Gaz-System.

Нагадаємо, рамкову угоду з німецькою RWE Supply & Trading Нафтогаз підписав у травні цього року. Конкретних зобов'язань він не містить, але обумовлює можливість закупівлі близько 5 млрд кубометрів газу в рік.

Тоді в Міненерго повідомляли, що ведуться переговори про постачання через територію Словаччини. Але в травні заступник голови Нафтогазу Вадим Чупрун відзначив, що російський Газпром перешкоджає прийняттю словацької транспортної компанією Eustream рішення про реверс газу.

Так, по досягненні Україною домовленості про постачання німецького газу словацька сторона отримала від російської монополії попередження про можливе скорочення обсягів транзиту через її територію. Пізніше дозвіл на реекспорт від Словаччини вдалося отримати за допомогою Єврокомісії, але виникли і технічні перешкоди – для організації поставок необхідно будівництво реверсивної перемички вартістю $18-20 млн.

Поставки через Польщу також зажадають інвестицій в інфраструктуру, оскільки насосні станції на кордоні можуть пропускати тільки 4,38 млрд кубометрів на рік.

Позначки:
98