Польща надаватиме підтримку біженцям з України — Дуда

27 Серпня 2015, 11:46

Доки триватиме війна на Донбасі, тисячі українців потребуватимуть допомоги від сусідніх країн. Про це заявив в інтерв'ю німецькому видання Bild президент Польщі Анджей Дуда.

За його словами, Польща як член ЄС хоче показати солідарність з Брюсселем при вирішені питання щодо мігрантів, однак Варшава має “специфічні проблеми” через конфлікт в Україні.

“Поки війна (в Україні — Ред.) триває, тисячі українців будуть продовжувати втікати з країни, в основному в Угорщину і Польщу. Ми найближчі сусіди українців, і вони можуть почуватися в безпеці. Коли конфлікт розгорається знову, ще більше біженців переселятимуться до нас. Вже є ознаки того, що кілька сотень тисяч українців хочуть переїхати до Польщі. Інші європейські країни повинні брати це до уваги, коли ми говоримо про корисність”, – наголосив Дуда.

Нагадаємо, у 2014 році Польща отримала 2318 заяви про надання притулку з України порівняно з 46 у 2013-му. Крім того, при уряді Польщі створили міжвідомчу робочу групу з представників міністерств внутрішніх та закордонних справ, яка займатиметься питаннями допомоги етнічним полякам на Донбасі.