Польща ексгумує тіла жертв катастрофи під Смоленськом

13 Вересня 2016, 13:18

У Польщі ексгумують тіла жертв катастрофи під Смоленськом за винятком тих, чиї останки вже були розглянуті в ході розслідування.

Таке рішення ухвалила спеціальна група слідчих з управління Національної прокуратури, яка розслідує причини катастрофи 10 квітня 2010 року.

Зазначається, що прокуратура Польщі домовилась з провідними науково-дослідними центрами Європи для проведення додаткового дослідження та експертизи.

Прокуратура не розкриває перелік і порядок ексгумації. За неофіційною інформацією, принаймні чотири сім'ї вже поінформовані про такі плани.

Раніше глава польської комісії, що розслідує авіакатастрофу під Смоленськом, заявив, що в розпорядженні комісії виявилися нові свідчення того, що диспетчери аеропорту могли ввести екіпаж в оману. 

7 березня у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.