Польща допомагатиме Грузії з євроінтеграцією

14 Квітня 2015, 18:29

Польща та Грузія домовилися про співпрацю з метою подальшої інтеграції кавказької країни в Європейський Союз. Про це повідомило польське видання Rzeczpospolita.

Згідно з повідомленням, сторони домовилися про створення Тбіліської конференції – основи для проведення зустрічей, семінарів, спрямованих на зближення Тбілісі та ЄС.

Відповідних домовленостей досягнули 14 квітня, під час офіційного візиту до Грузії глав МЗС Польщі Гжегожа Схетини, Данії Мартіна Лідегаарда та Швеції Марго Вальстрьом. Зокрема, європейські дипломати зустрілися з главою грузинського зовнішньополітичного відомства Тамарою Беручашвілі.

Як повідомляється, міністри трьох країн ЄС запевнили свою грузинську колегу, що Європа ніколи не визнає державність підтримуваних Москвою сепаратистських псевдореспублік – Абхазії і Південної Осетії.

Крім того, глави МЗС Польщі, Данії та Швеції зустрілися з представниками грузинської опозиції та представниками НУО – Transparency International,  активістами ЛГБТ-спільноти та рухів нацменшин.

Як відомо, свого часу вступ Польщі до Євросоюзу підтримали Нідерланди, заснувавши Утрехтську конференцію, яка й досі існує як форум для обміну ідеями щодо  ЄС.