Вилучений слідством макет міни МОН-50 фігуранту справи про вбивство Павла Шеремета, ветерану Андрію Антоненку подарували українські військові. Про це під час суду щодо запобіжного заходу Антоненку розповів музикант Олександр Положинський у Печерському райсуді, повідомляє кореспондент Тижня в середу, 5 лютого.
Про допит Положинського клопотав захист Антоненка, оскільки музикант може розповісти обставини, за яких Антоненко отримав макет міни.
Зокрема, Положинський розповів, що коли вони з Антоненком виступали на сході України, зокрема в зоні бойових дій, після виступів їм зазвичай дарували подарунки: «Після виступів був обов’язковий ритуал: ми роздавали автографи, нам дарували подарунки – зазвичай це були якісь грамоти, відзнаки, нам підписували прапори. Впевнений, що таких речей і в мене, і в Андрія достатньо».
«Я запам’ятав один випадок. Не можу назвати точну дату, коли це відбулося – приблизно літо 2016 року. Тоді після виступу військові принесли Андрію міну. Я сказав, що таку небезпечну штуку я в машині возити не буду. Після чого військові посміялися, розкрили цю міну і виявили, що вона всередині порожня: це був макет. Такий самий військові хотіли подарувати і мені, але я відмовився», – сказав Положинський, додавши, що потім бачив цей макет на фотографіях Антоненка у Facebook.
Нагадаємо, в адвокатів Антоненка є сумніви щодо процесу авторозподілу справи, тож захист оголосив відвід судді Віталія Писанця. Тим не менш, Печерський райсуд відмовив у клопотанні захисту.
Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).
12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.
Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».
Також у справі як підозрювані, окрім Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки, волонтерка Юлія Кузьменко.
За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.
Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.
13 грудня Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Дугарь (5 лютого суд продовжив домашній арешт до 4 квітня). Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого.