Половина випускників вишів вважає, що в Україні немає жодного гідного університету

9 Грудня 2012, 14:20

За його словами, в рамках дослідження в учасників опитування цікавилися, які українські університети потенційно можуть увійти в міжнародні табелі про ранги, конкурувати з провідними світовими університетами.

В результаті, 29% роботодавців та 26% випускників не визначилися з відповіддю на це питання, а ще 19% роботодавців та 24% випускників переконані, що конкурентоспроможних (на міжнародному рівні) вишів Україна не має.

«Тобто приблизно половина опитаних не змогла назвати жодного гідного вузу», – зазначив Андрій Кашин.

У той же час, 19% роботодавців та 21% випускників назвали Київський національний університет імені Т. Шевченка, 14% роботодавців та 16% випускників – Національний університет «Києво-Могилянська академія», 14% роботодавців та 9% випускників вважають таким Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут».

Учасникам дослідження також ставили запитання: «Як ви вважаєте, який підхід до створення університетів, конкурентоздатних на світовому рівні, буде найбільш ефективний в українських умовах?».

«На думку 55% ​​роботодавців та 44% випускників, потрібно визначити 20-30 найкращих університетів та надавати їм фінансову допомогу і підтримку для ефективної модернізації. Прихильниками об'єднання існуючих університетів стали 23% роботодавців та 29% випускників. Створення університету світового класу «з нуля» вважають найбільш ефективним кроком 11% роботодавців та 16% випускників », – зазначив експерт.

Нагадаємо, у серпні міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що українські виші у 2012 році потраплять до рейтингу ТОП-400 найкращих вищих навчальних закладів світу за версією Times Higher Education.

Однак згодом головний редактор рейтингу Times Higher Education Філ Бейті спростував заяву Табачника, наголосивши, що українські вищі навчальні заклади до рейтингу не внесені.