Половина України може відмовитися від атомної електроенергетики

28 Березня 2011, 11:23

Як повідомляє інформаційно-аналітичний центр HelpBizUA, еколог зауважила, що Україна має величезний потенціал розвитку сонячної і вітроенергетики.

«По вітроенергетиці це Запорізька, Миколаївська, Донецька, Дніпропетровська, Луганська області, також Закарпаття, за сонцем – це ті ж приблизно області і увесь південь (Одеса, Миколаїв Херсон, Крим)», – сказала Тимочко на прес-конференції в п'ятницю в Києві.

На її думку, альтернативній енергетиці повноцінно розвиватися заважає державна підтримка атомної енергетики.

«Атомне лобі настільки потужне і масивне, що, фактично, немає жодного керівника енергетичної галузі, який би говорив про альтернативну енергетику.. Якби ми насправді зараз мали державні преференції не в забруднюючі області, а пов'язані з розвитком альтернативних джерел, ми зробили б дуже серйозний крок вперед у тому числі відхід від подальшого нарощування атомної енергетики, яка погрожує і здоров'ю людей, і природному середовищу», – вважає еколог.

У свою чергу, міністр екології і природних ресурсів Микола Злочевський заявив на прес-конференції, що Мінекології сприятиме впровадженню проектів альтернативної енергетики.

«Є декілька українських компаній, одна з них побудувала величезний завод з виробництва сонячних батарей і вже почала розміщувати їх в Криму. Я думаю, що не буде затримки з боку міністерства, тому що інвестиції в цю галузь украй важливі», – сказав Злочевський.

Також він повідомив, що зараз на розгляді в Мінекології України знаходиться 5 великих проектів вітроенергетики.

Нагадаємо, прес-служба ДП НАЕК «Енергоатом» заявила, що Запорізька АЕС збудована з урахуванням землетрусів, ураганів та повеней, тому витримає будь-які небезпечні ситуації природного характеру.

Після аварій на АЕС "Фукусіма-1" в Японії ряд країн почав перевірку своїх атомних станцій. Деякі держави діють більш радикально. Так, Німеччина призупинила роботу семи АЕС, а Венесуела та Таїланд заморозили програми розвитку ядерної енергетики. Тим часом ряд країн не збирається відмовлятися від намірів будувати нові АЕС.