За підсумковими даними ВЦІОМ, Левада-центр та ФОМ, більшість росіян продовжують вважати Москву містом, в якому найбільше можливостей для отримання освіти (49%), забезпечення гідного рівня життя (47%) і для вдалого працевлаштування (46%).
Проте динаміка цих показників за 2006-2012 роки демонструє, що зацікавленість росіян у столиці поступово знижується. Якщо 2006 року лише 9% вважало, що гідного рівня життя можна досягти в провінції, то в 2012 таких людей знайшлося вже в два рази більше – 18%.
Те ж саме стосується багатьох інших показників: освіти, працевлаштування, заняття бізнесом, проникнення у владу. Найбільше свою думку щодо столиці поміняли жителі інших російських міст-мільйонників.
Дві третини росіян вважають, що між москвичами і жителями інших російських регіонів існує напруженість – 68%. Причому в більшості своїй так вважають жителі Москви – 74%. Не поділяє цю точку зору кожен четвертий респондент – 26%.
Як повідомлялось, більшість росіян пишаються своєю історією та культурою, але незадоволені нинішнім рівнем життя в країні.