Половина громадян Великої Британії хочуть виходу країни з ЄС

15 Серпня 2012, 10:28

Згідно з результатами, 54% опитаних британців впевнені, що останні 40 років членства Британії у Європейському економічному співтоваристві спричинили «негативний» ефект на країну, а 81% заявили, що раді, що не користуються євро.

Ці показники майже не відрізняються від результатів опитування в грудні 2010 року, коли  48% громадян Великої Британії заявили про необхідність виходу країни з ЄС.

Така реакція британців зумовлена планами створенням нового фінансового та політичного союзів ЄС.

За словами представника міністерства закордонних справ Великої Британії, згідно з Актом ЄС від 2011 року, референдум повинен проводитися автоматично , «якщо будь-яке з цих змін призведе до переходу повноважень від Великобританії до ЄС».

Експерти вважають, що для виходу Великої Британії потрібно провести два референдуми. У першому люди проголосують «за» чи «проти» відокремлення законів Великої Британії від ЄС. Я

кщо Брюссель буде проти, то другий референдум вирішить, чи варто країні виходити зі складу ЄС.

Ідея референдуму щодо відділення Великої Британії від Євросоюзу вже піднімалася в британському парламенті.

Минулої осені група депутатів, в основному складається з членів правлячої Консервативної партії, домоглася включення до порядку денного палати громад питання про проведення референдуму про вихід Британії з Євросоюзу. Проте тоді ідея була відхилена.

Як повідомлялось, крім того, у травні у Великій Британії стартувала офіційна кампанія на підтримку незалежності Шотландії.

Лідер Шотландської національної партії, перший міністр Шотландії Алекс Салмонд в присутності політиків, бізнесменів і діячів культури особисто дав старт кампанії "Так Шотландії" (Yes Scotland), мета якої – зібрати мільйон підписів на підтримку незалежності та провести восени 2014 року референдум.

Наразі Шотландія, яка має автономію у сфері держуправління, та центральне представництво у Лондоні, продовжує узгодження ключових параметрів майбутнього референдуму, зокрема – строки проведення, вік учасників, питання, яке буде винесено на плебісцит.

Читайте також Битва за незалежність: протистояння Лондона й Единбурга загострюється