Полоненого журналіста Асєєва засудили у “ДНР” до 15 років в’язниці

22 Жовтня 2019, 12:52

Полоненого українського журналіста та блогера Станіслава Асєєва засудили до 15 років позбавлення волі за рішенням так званого Верховного "суду" самопроголошеної "Донецької народної республіки". Також його позбавили права займатися журналістською діяльністю на 2,5 роки. Про це 22 жовтня повідомляє Громадське, посилаючись на так звану "Генеральну прокуратуру "ДНР"".

 

 

За версією бойовиків, Асєєв з березня 2015 року по травень 2017-го вів візуальну розвідку місць дислокації підрозділів "Народної міліції "ДНР" і передавав дані представникам Служби безпеки України. Також у матеріалах справи стверджують, що блогер вербував у соцмережах проукраїнськи налаштованих користувачів для збору і передачі відомостей військового й іншого характеру.

 

Так званий "суд" визнав Асєєва визнаним винним за статтями "Організація екстремістського співтовариства", "Шпигунство і підбурювання до шпигунства", "Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності", "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності". Асєєв відбуватиме в колонії суворого режиму.

 

Нагадаємо, журналіст Станіслав Асєєв, який жив в окупованому Донецьку, із 2 червня 2017 року перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами.