Політики і чиновники уникають покарання за хабарництво, ДТП і навіть вбивство

2 Березня 2013, 21:15

У вересні 2011 року колишнього начальника митного відділу Енергетичної митниці та колишнього начальника сектора цього самого відділу засудили до 5 років позбавлення волі умовно. Їх обвинувачували в одержанні хабарів в обсязі $1,2 тис, $3,9 тис, $200 та 1 тис. гривень, 28 тис. гривень і 14 тис. гривень.

Того ж року Апеляційний суд Львівської області виправдав колишнього мера Винників Теодора Гудзяка, якого звинувачували у вимаганні хабара в розмірі $43 тис. Зокрема, суд скасував попередній вирок екс-мера, яким його засудили до 8 років позбавлення волі.

На початку минулого року у резонансній справі про вбивство студента Ігоря Індила одного з підсудних – дільничого міліціонера Сергія Приходька, який у травні 2010 року привіз студента до міліції, де той помер, суд засудив до 5 років позбавлення волі без відбування покарання. До речі, іншого підсудного у цій же справі – Сергія Коваленка, суд амністував, пославшись на те, що в нього п'ятирічний син.

Також умовний термін ув’язнення отримав і син голови Укравтодору Володимира Демішкана Сергій, якого обвинувачували в організації викрадення людини та її жорстокому вбивстві. 

Злочин було скоєно в листопаді 2007 року. Тоді в Києві був викрадений 62-річний Василь Кривозуб, директор авіакомпанії «Крунк». Як з'ясувалося під час розслідування, Кривозуба викрав його бізнес-партнер Сергій Демішкан (син народного депутата-«регіонала») разом з Левченком і Курдіним. Вони вивезли жертву на територію Баришівського району і хотіли змусити бізнесмена підписати договір купівлі-продажу транспортного літака АН-26, який належав Кривозубу. При спробі втечі «заручника» вбили, а тіло втопили в озері з прив'язаною до тіла батареєю.

Однак пізніше Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ взагалі скасував умовний вирок Демішкану. 

Значного розголосу набув інцидент, що стався у квітні 2011 року, під час якого голова Заставнівської РДА Михайло Бойчук зі своїм братом, зятем і двома охоронцями ставка катували чотирьох рибалок, які без дозволу ловили рибу у приватному ставку.

На початку 2012 року Першотравневий районний суд Чернівців засудив Бойчука, його брата та зятя за побиття рибалок до 5 років позбавлення волі умовно. Один з охоронців засуджений до 5,5 років ув’язнення, інший – до 6,5 років.

Ще один скандал виник за участі депутата Луганської міської ради Романа Ландіка, якого 19 січня 2012 року суд засудив за побиття дівчини у луганському ресторані до 3 років позбавлення волі зі звільненням від покарання на випробувальний термін 2 роки. Крім того, суд ухвалив стягнути з Ландіка майже 5 тис. гривень за судові витрати.

Роман Ландік – син народного депутата від Партії регіонів Володимира Ландіка.

У свою чергу, начальника Тернопільської обласної Державтоінспекції Віктора Пака, який був за кермом автомобіля губернатора області, що потрапив в ДТП, в якій одна людина загинула і дві постраждали, засудили до 4 років з випробувальним терміном на 2 роки і одразу ж звільнили із зали суду.

А вже згодом Рівненський міський суд 16 березня засудив головного лікаря пологового будинку Ганну Чайку до 5 років позбавлення волі умовно за хабар у 1,5 тис. євро.

Також значного суспільного резонансу набула справа проти колишнього голови Верховної Ради Криму Анатолія Гриценка, якого обвинувачували у перевищенні влади на посаді керівника Ленінської райдержадміністрації (2001-2005 роки) за вилучення з користування військового радгоспу «Азовський» більш як 4,8 тис. га. Прокуратура Криму оцінила збитки у 23 млн. грн.

Попри те, що він перебував під арештом з кінця січня 2011 року, а судовий вирок оголошений у березні 2012 року, його за перевищення влади під час відчуження землі засудили до двох років в'язниці умовно з випробувальним терміном на два роки.

У травні Миколаївський районний суд виправдав колишнього заступника мера Одеси Вахтанга Убірію за звинуваченням у хуліганстві, однак визнав винним у перешкоджанні журналістській діяльності, амністувавши його при цьому.

Колишню заступницю начальника Львівської митниці Клавдію Кутикіну у червні 2012 року за одержання хабара в розмірі $7 тис засудили до 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання із установленням випробного терміну на 3 роки. 

Суд виправдав і суддю Залізничного райсуду міста Львова Ігоря Ганича, який звинувачувався в отриманні хабара в розмірі 400 тис. грн.

На початку грудня Шевченківський райсуд Києва за побиття і крадіжку $20 тис. і документів у адвоката Івана Гранцева засудив колишнього співголову фракції Блоку Леоніда Черновецького в Київській міській раді Дениса Комарницького до 2 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 2 роки. Зокрема, суд врахував, що підсудний раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, має на вихованні 3 дітей, а також позитивно характеризується за місцем роботи.

Алуштинський міський суд 15 грудня 2012 року засудив до 4 років в'язниці умовно колишнього голову Гурзуфської селищної ради Криму Віктора Гамаля за незаконне виділення комерційній структурі 1,3 га землі.  Нагадаємо, прокуратура Криму в жовтні 2010 порушила справу проти нього за підозрою у внесенні шляхом зловживання службовим становищем у документи свідомо неправдивої інформації при передачі в оренду фірмі цієї ділянки нібито для зберігання плавзасобів, хоча фактично на землях будувався житловий комплекс площею 65 тис. кв. м.

Уже цього року виправдали і відомого кримського бізнесмена, екс-депутата Сімферопольської міської ради Йосипа Файнгольда, якого звинувачували у шахрайському присвоєнні при пособництві ще семи осіб коштів 44 підприємців з Боярки (Київська область), Сімферополя та Євпаторії на загальну суму 1 млн 915 тис гривень. Його визнали винним у перевищенні службових повноважень за одним епізодом в Євпаторії, але через завершення строків давності припинили провадження у справі.  По решті епізодів його виправдали.