На засіданні ухвалили рішення про створення спеціального підкомітету, що відвідає країну найближчим часом.
Зокрема, під час засідання Комітет закликав усі сторони в Україні "утриматися від будь-яких актів насильства і залякування, що ще більше підірвуть стабільність країни, зокрема її демократичний процес".
"Як держава-член Ради Європи, поділяючи цінності, яких дотримується організація, Україна має поважати європейські стандарти у сфері свободи зібрань, вираження думок", – зазначено в повідомленні.
Також Комітет висловив занепокоєння з приводу "насильницької ескалації кризи в Україні з усіх сторін, зокрема, після вчорашнього втручання спеціальних поліцейських сил і останніх актів залякування з боку поліції стосовно однієї з основних опозиційних партій, а також засобів масової інформації".
"Комітет настійно закликає всі сторони взяти участь у політичному діалозі, спрямованому на мирне врегулювання нинішньої кризи, і продовжувати демократичні реформи", – зазначають у ПАРЄ.
Комітет також підтримав ініціативу Генерального секретаря Ради Європи про створення експертної консультативної групи для спостереження за розслідуванням інцидентів із застосуванням насильства в Києві в ніч з 30 листопада на 1 грудня 2013 року.
"Комітет закликає українську владу забезпечити негайний доступ для відвідування країни співдоповідачами моніторингової місії Парламентської Асамблеї. Крім цього, Комітет ухвалив рішення про створення спеціального підкомітету з ситуації в Україні, який відвідає країну найближчим часом", – йдеться в сполученні.
Як повідомлялось, США вже висловили свою огиду українському уряду, у зв'язку зі штурмом Майдану сьогодні вночі.
Негативно також зреагували Канада, Швеція, Польща, Литва та Німеччина, Велика Британія.