Політичні партії у Греції домовилися сформувати уряд

13 Травня 2012, 17:45

За повідомленням агентства, угода між політичними партіями була укладена за підсумками екстрених переговорів, які їх представники провели в неділю. Про підсумки зустрічі розповів лідер ліворадикальної коаліції "Сіріза" Алексіс Ціпрас, яка не увійде до складу уряду.

За словами Ціпрас, новий уряд пропрацює два роки. Основними силами в коаліції стануть "Нова демократія" (консервативна партія) і рух ПАСОК (соціалісти). Третій учасник – партія "Демократичні ліві". Всі три партії згодні прийняти фінансову допомогу Євросоюзу і МВФ в обмін на жорстке урізання видатків бюджету. Ціпрас раніше називав цей план "злочинним".

Між тим, керівництво "Демократичних лівих" в неділю заявило, що їхня партія не давала згоду на участь в коаліції. Заяву Алексіса Ціпраса представники партії назвали брехнею.

Нагадаємо, "Сіріза", яка зайняла друге місце на дострокових парламентських виборах 6 травня, раніше отримала від президента мандат на формування уряду, проте не змогла створити коаліцію з іншими парламентськими партіями. 

До цього з такими ж труднощами зіткнулася "Нова демократія". У випадку, якщо б 13 травня не вдалося домовитись про створення уряду, Греції довелося б проводити нові вибори.

Читайте також: Греція радикалізується, правлячі проєвропейці втрачають позиції

Позначки: