Політичне рішення. Дуда відреагував на санції Єврокомісії щодо Польші

21 Грудня 2017, 11:35

Рішення Європейської комісії щодо санкції проти Польщі є суто політичним і не має ніякого суттєвого обґрунтування. Про це заявив президент країнм Анджей Дуда, повідомляє Польське радіо.

За словами Дуди, рішення Єврокомісії – це або суто особисті питання, або різні політичні погляди.

"Тут існує ідеологічна, принципова різниця в поглядах на світ, принципи та цінності, і, можливо, це є джерелом проблеми", – зазначив він.

В той же час польський президент підкреслив, що розраховує на конструктивний діалог з Єврокомісією протягом найближчих трьох місяців.

"Я сподіваюсь, що це буде нормальним діалогом, а не диктатом від ЄК, я б дуже хотів цього", – зазначив Дуда.

Президент Польщі, посилаючись на опитування громадської думки, заявив, що соціальне сприйняття польських судів є "фатальним".

"80 відсотків поляків хотіли змін у системі правосуддя, люди мають глибоке почуття болю, глибоке почуття несправедливості. Це не можна терпіти, це треба змінювати і змінювати. Настав час припинити комунізм у польській системі судочинства, і саме ці зміни проводяться", – зазначив він.

Як повідомлялося, міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро заявив, що уряд країни продовжить здійснювати розпочату судову реформ попри рішення Європейської комісії розпочати санкційну процедуру.

Нагадаємо, 15 листопада, Європейський парламент прийняв резолюцію, яка передбачає введення санкцій ЄС проти Польщі.