Політв’язнів Клиха і Карпюка захищатиме єдина команда адвокатів

18 Жовтня 2016, 21:07

Українських політв'язнів Миколи Карпюка та Станіслава Клиха тепер спільно захищатимуть адвокати Докка Іцлаєв, Маріна Дубровіна та Ілья Новіков, про що вони сьогодні підписали відповідні документи. Про це Новіков написа у Facebook.

«Я зараз в Грозному, щойно вийшов з СІЗО. Удвох з адвокатом Доккою Іцлаевим ми відвідували Карпюка і Клиха, і кожен з них підписав угоду про єдиний захист. Марина Дубровіна, від якої Клих відмовився у справі про образу суду, буде захищати в Верховному суді і його і Миколу Карп’юка. Ми з Доккою приймаємо на додаток до захисту Миколу, захист Стаса. 3 адвоката, 2 підзахисних, один фронт», – пише Новіков.

Він уточнив, що захист з самого початку хотів зробити так, але грозненський суд заборонив, «нібито через можливий конфлікт інтересів (хоча звідки він там?)». Раніше адвокати координувалися в робочому порядку, тепер вони –- офіційно одна команда, і це знімає всі питання щодо захисту Клиха.

Питання це виникло через те, що Станіслав Клих, що перебуває в поганому психічному стані, часто зривається і погано себе контролює, особливо в присутності публіки, відмовився від захисту Дубровіної у знову заведеній «справі про образу суду». 

Через це було побоювання, що йому дадуть державного «адвоката за призначенням», який розколе єдину команду захисту. Новіков нагадав, що 26 жовтня відбудеться розгляд апеляції у Верховному суді.

Нагадаємо, 26 травня міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років: їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

16 червня Міністерство юстиції України направило в Росію запит про передачу на батьківщину Миколи Карпюка. оскільки з такою заявою звернувся брат засудженого.