Політв’язня Шумкова катують у російській колонії – Денісова

2 Листопада 2020, 14:37

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає розслідувати катування громадянина України Олександра Шумкова у російській колонії. Водночас вона просить представників міжнародних правозахисних організацій відреагувати на порушення прав. Про це вона написала у Facebook.

 

"Повідомлення від рідних щодо завдання тілесних ушкоджень українському політв'язню Олександру Шумкову викликало тривогу та занепокоєння за його життя. Обставини, за яких співробітник ФКУ ВК4 УФСВП РФ у Тверській області наніс фізичну та психологічну шкоду життя і здоров'ю Олександру, – невідомі", – написала омбудсмен.

 

 

Денісова підкреслила, що таке поводження працівників установи виконання покарань є нічим іншим, як катуванням та жорстоким поводженням з в'язнями, що є грубим порушенням ст. 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

 

"Звертаюся до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити термінових заходів реагування, а саме: припинити катування громадянина України, провести ретельне розслідування обставин кричущого порушення прав на життя та особисту безпеку, а також забезпечити надання відповідної медичної допомоги", – написала уповноважена.