Політв’язня Коломійця планують етапувати з Криму в російську колонію – правозахисники

4 Листопада 2016, 11:26

Учаснику Євромайдану Андрію Коломійцю 3 листопада в кримському СІЗО повідомили, що протягом 10 днів його етапують у Краснодар, а там розмістять в одній із колоній Російської Федерації. Про це повідомила його цивільна дружина Галина Заліханова, передає Кримська правозахисна група.

«Сьогодні Андрій отримав повідомлення, що… протягом 10 днів його мають етапувати в Краснодар, де вже визначать – в яку колонію його відправлять», – розповіла Заліханова.

Де конкретно утримуватимуть українця, поки невідомо.

18 листопада має відбутися офіційна процедура одруження Галини Заліханової та Андрія Коломійця. Тепер процедура може не відбутися. Коломієць – громадянин України, Заліханова – громадянка Росії, хотіли одружитися в кримському СІЗО.

У червні українського активіста Євромайдану Андрія Коломійця в анексованому Росією Криму засудили до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Українця затримали на території Кабардино-Балкарії в травні 2015 року за підозрою в зберіганні наркотиків. Після затримання українця привезли до Криму і звинуватили в замаху на вбивство двох кримських беркутівців. З доказів обвинувачення, за словами адвоката, є лише дві чорно-білі фотографії нібито обгорілої форми цих беркутівців.

Адвокат Коломійця заявляв про перешкоди в оскарженні вироку. Російська правозахисна організація "Меморіал" вважає політв’язнем Андрія Коломійця та вимагає його негайного звільнення