Українські політв'язні Микола Карпюк та Станіслав Клих виступили з останнім словом у Верховному суді Росії у Москві. Вони беруть участь в засіданні по відеозв'язку зі слідчого ізолятора в Грозному.
Карпюк сказав, що суд повинен бути справедливим і неупередженим.
«Все це беззаконня, воно спрямоване тільки на одне – помститися мені за те, що я українець, і що я патріот своєї країни, це зрозуміло», – сказав він.
Карпюк додав, що і ФСБ, і всьому світу прекрасно відомо, хто з українців беруть участь у війні в Чечні, а хто – ні. І він і Клих – не брали.
І в обвинуваченні, і у вироку вказується, що Карпюк в 1995-му воював в Грозному, а тільки потім, у 2000-му, приїхав в Чечню, щоб пройти військову підготовку.
«Тут уже на в'язниці жартують – що ж ти, Микола, в 1995 році воював, а у 2000 році приїхав вчитися воювати?», сказав Карпюк.
Він зазначив, що був вилучений з процесу і не брав участі в суді. «Ось такий неупереджений і об'єктивний суд у нас був», – додав він.
Клих зазначив, що не розуміє, чому з інтернету пропала інформація про те, що він був в Москві, в Петербурзі, в Ростові, і його не затримували. Він додав, що «знайшовся співробітник» ФСБ, який «займається наклепом» на нього
«Ви москвичі, ви прекрасно знаєте, якими проблемними є ці регіони», – звернувся Клих до суддів.
«Сподіваюся, що цей суд поліпшить відносини Росії і України. Сподіваюся, що Савченко не заарештують. Це дуже сміливий вчинок», – сказав він.
Після останнього слова суд відправився відправився до нарадчої кімнати для ухвалення рішення, а журналісти оточили Надію Савченко і почали задавати провокативні питання.
Сьогодні, 26 жовтня, Верховний суд Росії розглядає апеляцію на вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху.
Нагадаємо, у травні міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а Клиха – до 20 років.
Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.
Правозахисний центр "Меморіал" вважає Миколу Карпюка та Станіслава Клиха політв'язнями.
Міністерство юстиції України направило в Росію запит про передачу на батьківщину Миколи Карпюка. оскільки з такою заявою звернувся брат засудженого.