Політв’язень Мемедеминов у Криму замість меддопомоги зазнає тортур – НСЖУ

17 Березня 2019, 15:01

Національна спілка журналістів України назвала тортурами ненадання медичної допомоги кримськотатарському активісту, журналісту Наріману Мемедемінову, якого російські силовики утримують у СІЗО окупованого Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями. Про це йдеться у заяві на сайті НСЖУ.

 

 

За словами кримського адвоката Еміля Курбедінова, Мемедемінов потребує термінової операції, яка була запланована на 14 березня, однак не відбулася, оскільки саме цього дня призначили проведення двох засідань у справі Мемедемінова в підконтрольних Росії судах у Сімферополі.

 

"Тортури! Ненадання крімськотатарському блогеру Мемедемінову необхідної медичної допомоги, відмову в проведенні запланованої операції треба розцінювати як нелюдські умови тримання під вартою", – зауважив глава НСЖУ Сергій Томіленко.

 

"Росія використовує своє законодавство для формування брехливих звинувачень щодо кримськотатарських активістів в окупованому Криму. Це спроба змусити замовкнути цивільних журналістів, які інформують про обшуки, затримання та інші репресії на півострові. Наріману Мемедемінову і Серверу Мустафаєву висунули фейкові звинувачення й тримають у СІЗО через їхнє (Нарімана і Сервера) бажання розповісти про все, що відбувається в Криму", – підкреслила секретар НСЖУ Олена Юрченко.

 

Крім того, НСЖУ вимагає свободи цивільним журналістам, кримськотатарським активістам Наріману Мемедемінову й Серверу Мустафаєв.

 

"Творча спілка закликає міжнародні журналістські організації приєднатися до цієї вимоги", – додається у повідомленні.

 

Нагадаємо, 15 березня адвокат Еміль Курбединов заявив, що в окупованому Криму Мемедеминову не провели операцію, заплановану на 14 березня. 

 

Як повідомляли, у четвер, 14 березня, підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд Сімферополя продовжив запобіжний захід  у вигляді тримання під арештом кримськотатарському блогеру Наріману Мемедемінову до 16 травня 2019 року.

 

Нагадаємо, 22 березня 2018 року в будинку кримськотатарського активіста та журналіста Нарімана Мемедімінова російські силовики провели обшук, а потім відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі. 

 

23 березня підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя заарештував Мемедімінова до 16 травня 2018 року. 22 травня "суд" продовжив на два місці арешт журналісту, до 15 серпня.

 

Своєю чергою, прокуратура Криму розпочала кримінальне провадження через незаконний арешт кримськотатарського активіста та блогера Нарімана Мемедімінова.

 

На попередньому засіданні "суду" в лютому 2019 року слідчий і прокурор аргументували вимогу про продовження арешту активісту тим, що Мемедемінов може «сховатися на території України".