Політв’язня Дудку перемістили до виправної колонії, незважаючи на стан здоров’я – Денісова

21 Травня 2020, 13:21

Українського політв'язня Володимира Дудку перемістили з медичної частини до виправної колонії, попри те, що стан його здоров'я залишається вкрай нестабільним. Про це написала українська омбудсман Людмила Денісова у Telegram у четвер, 21 травня.

 

Як повідомляється, Володимир Дудка продовжує скаржитись на сильний головний біль, підвищений тиск, біль у шлунку та висипи по всьому тілу. У колонії, де він незаконно утримується, відсутні будь-які препарати для його лікування. Володимир Дудка перебуває в групі ризику щодо COVID-19, а відтак його переведення до  бараків наражає на небезпеку.

 

Рідним Володимира досі не повідомили рекомендації лікаря та діагноз, щоб передати необхідні медикаменти.

 

Денісова звернулася до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням вжити заходів щодо повідомлення Дудці і його родичам діагнозу та сприяти медико-санітарному забезпеченню, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я і Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням.

 

«Також вимагаю надати якісну лікарську допомогу українському політв'язню, відповідно до положень Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, і Федеральним законом РФ від 21.11.2011 № 323-ФЗ «Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 9 листопада 2016 року в Севастополі ФСБ затримала працівників кримського аналітичного центру «Номос» Дмитра Штиблікова й Олексія Бессарабова, а також їхнього близького друга Володимира Дудку. Всіх трьох звинуватили в підготовці диверсій у Криму на замовлення української розвідки. В СБУ заявили, що затримані в Криму громадяни України не є ані її співробітниками, ані контактерами.

 

4 квітня 2019 року підконтрольний Кремлю «Севастопольський міський суд» присудив Дудці 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штраф 350 тис. рублів.