Політв’язень Сенцов назвав свій стан передкризовим – правозахисниця

14 Серпня 2018, 15:24

Російська правозахисниця Зоя Свєтова у вівторок, 14 серпня, відвідала в російській колонії в Лабитнангі незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомила російська журналістка Вікторія Івлєва.

 

"Зоя Свєтова виходить від Олега #freeSentsov Олег у колонії… при ясній свідомості. Від своїх вимог відмовлятися не збирається… Решту Зоя напише сама", – зазначила Івлєва.

 

 

Своєю чергою, Свєтова повідомила, що сам Сенцов назвав свій стан передкризовим.

 

Так, російська правозахисниця розмовляла з режисером дві години у присутності начальника колонії та ще двох працівників.

 

"Лікарі колонії, яким Сенцов довіряє, вони роблять те, що можуть робити, але не роблять ніяких прогнозів. Адвокат говорив, що йому роблять крапельниці і поживну суміш, яку він приймає. Але це ситуація, яка не може врятувати його життя", – додала Свєтова.

 

За її словами, політв'язень не планує припиняти голодування. Крім того, Свєтова заявила, що метою голодування Сенцова залишилася звільнення українських політичних в'язнів з російських в'язниць. На думку правозахисниці, потрібно якнайшвидше вирішити проблему обміну російських і українських в'язнів.

 

Як повідомлялося, 14 серпня Федеральна з служба Росії з виконання покарань дозволила російській правозахисниці Зої Свєтовій відвідати  українського режисера Олега Сенцова у виправній колонії в місті Лабитнангі. 

 

Нагадаємо, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).