Поліція закрила провадження проти власника будинку на Київщині, який застрелив грабіжника

5 Квітня 2017, 17:34

Слідчі Національної поліції за погодженням з прокуратурою закрили кримінальне провадження проти мешканця Київської області, який із зареєстрованої зброї застрелив грабіжника, повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у середу, 5 квітня, на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що у таких випадках, як завжди, за процедурою було розпочато розслідування, яке встановило, що глава сім'ї діяв законно і правильно, застосувавши зброю для захисту свого будинку і своєї родини.

«Кримінальний Кодекс ч. 5 ст. 36 передбачає повне звільнення від відповідальності в разі, якщо громадянин захищає свій будинок від протиправних посягань», – написав Геращенко.

Посадовець також опублікував постанову слідчого про закриття цього кримінального провадження.

«Часто в суспільстві, в ЗМІ та в соціальних мережах говорять про те, що поліція, прокуратура і суди незаконно карають громадян за те, що вони застосовують зареєстровану зброю для самозахисту. Не виключаю, що раніше такі випадки були. Але сьогодні поліція захищає права тих, хто законно захищає себе і членів своєї сім'ї», – підкреслив Геращенко.

Він також звернувся до прокурорів та слідчих, суддів і адвокатів, правозахисників використовувати цю постанову слідчого в своїй роботі для захисту прав громадян, які законно застосували сили для самозахисту.

Він додав, що завдяки тому, що одного із нападників господар застрелив, особи всіх спільників грабіжника були негайно встановлені. Троє грабіжників, двоє з яких громадяни Росії, були затримані та заарештовані.

Нагадаємо, 26 березня злочинці ввірвалися в будинок приватних підприємців у селі Сухолуччя Вишгородського району. Вони напали на 40-річну жінку, били її, вимагаючи віддати гроші та коштовності з сейфу. Їй на допомогу прийшов чоловік, застосувавши мисливський карабін. Один із нападників помер від отриманого вогнепального поранення.

Як повідомлялося, 28 березня поліція затримала злодіїв, які вчинили розбійний напад на приватний будинок у Сухолуччі.