Правоохоронці встановили місце, де зловмисники купили кислоту для нападу на активістку та співробітницю Херсонської мерії Катерину Гандзюк. Про це у середу, 8 серпня, повідомив перший заступник голови Національної поліції В'ячеслав Аброськін у Facebook.
"На сьогодні можу сказати, що встановлено місце, де була придбана кислота, яку використовували при нападі на жінку. Знайдено та вилучено понад 530 пляшок з цим розчином. Встановлена і допитана особа, яка реалізовала кислоту", – написав він.
Аброськін також повідомив, що поліція має фото чоловіка, який придбав розчин.
"Це саме та особа, про яку вчора на брифінгу говорив голова Нацполіції Сергій Князєв, й на сьогодні проводяться заходи з метою її встановлення", – зазначив він.
Нагадаємо, 8 серпня стало відомо, що поліція перевіряє інформацію, що надходить від громадян, у справі нападу на чиновницю Херсонської міськради, відому громадську активістку Катерину Гандзюк.
Нагадаємо, 6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного у замаху на вбивство Катерини Гандзюк у вигляді тримання під вартою на 60 діб.
Раніше стало відомо, що поліція затримала, ймовірного, нападника в рамках кримінального провадження про замах на Катерину Гандзюк.
3 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко відвідав постраждалу громадську діячку Катерину Гандзюк, яка зазнала хімічних опіків після нападу в Херсоні. За словами генпрокурора, він прийняв рішення передати слідство до центрального апарату СБУ.
31 липня у Херсоні невідомий облив кислотою виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".
Згодом стало відомо, що Гандзюк перебуває в реанімаційному відділенні лікарні, її стан оцінюють як стабільно важкий. За попередньою інформацією, у неї від опіків постраждали 35% шкіри. Сильно пошкоджене ліве око, а найбільше постраждала шия.
1 серпня стало відомо, що громадську діячку Катерину Гандзюк перевезуть на лікування до Києва. Згодом Гандзюк виписали з лікарні та літаком доправили до Києва, де перевезли до Київського опікового центру. Також Гандзюк надали державну охорону.