Поліція відкрила кримінальне провадження через погром офісу Медведчука

22 Листопада 2016, 13:35

За фактом погромів будівлі в центрі Києві у понеділок, 21 листопада, відкрите кримінальне провадження за статтею "Хуліганство". Про це розповів народний депутат від фракції "Народний фронт", секретар Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Антон Геращенко.

«Це – звичайне хуліганство. Із цього приводу розпочато кримінальне провадження й винні будуть притягнуті до відповідальності. Нічого подібного з цінностями Революції Гідності, за які люди виходили три роки тому, погром салону краси не має», – зазначив він.

За його словами, затриманих за цим фактом поки немає, проте на основі відеозаписів встановлюються особи причетних.

Парламентарій зауважив, що провадження розпочато за статтею «Хуліганство», винні можуть понести покарання у вигляді штрафу чи відбуття умовного строку.

Разом з тим, на запитання, чи була ця акція з погрому будівель спеціально організованою як провокація саме під час святкування Дня Гідності і Свободи й чому звучало ім'я Віктора Медведчука, Геращенко відповів: «Служба безпеки вивчає подібного роду питання, але поки результату цього немає».

Читайте також: Третя річниця Євромайдану та погром офісу Медведчука. Реакція соцмереж

Як повідомлялося, у Києві 21 листопада, у День Гідності та Свободи – річницю початку Євромайдану та Помаранчевої революції, відбулися масові акції за участі різних рухів та організацій.

Зокрема, на Майдан незалежності вийшли люди з символікою партії "Патріот", які не змогли назвати ні лідера партії, ні мети акції. На імпровізованій сцені виступали представники Коаліції учасників Помаранчевої революції, які озвучували свої претензії до влади. З протилежного боку, біля стели, зібралася низка націоналістичних організацій під проводом комбата ОУН Миколи Коханівського. Вони підпалили шини, провели віче, а потім рушили колоною до офісу руху "Український вибір" Віктора Медведчука. У будівлі вибили вікна і закинули всередину димові шашки. На зворотньому шляху активісти розгромили "Сбєрбанк Росії".

Деякі ЗМІ поширили інформацію, що насправді постраждав не офіс Медведчука, а розташований поряд салон краси. Проте на офіційному сайті "Українського вибору" відреагували на інцидент і обурилися через такі дії радикалів.