Поліція в Афінах застосувала сльозогінний газ для розгону демонстрантів

12 Лютого 2016, 14:19

Грецька поліція застосувала сльозогінний газ для розгону фермерів, які протестують проти пенсійної реформи. 

Протестувальники почали кидати каміння в будівлю Міністерства сільського господарства в центрі Афін. Поліція застосувала газ у відповідь.

Попереду сьогодні очікується основна демонстрація учасників акції протесту.

Фермери з усієї Греції попрямували в Афіни у п’ятницю, 12 лютого, щоб продемонструвати своє незадоволення планами уряду щодо підвищення пенсійних внесків і податків.

Близько 800 фермерів з Криту, найбільшого острова Греції, вчинили бійку з поліцейськими, які охороняють вхід до Міністерства сільського господарства, кидати каміння і розбиваючи вікна.

«Фермери намагалися розштовхати поліцію перед входом до будівлі Міністерства. Поліція застосувала сльозогінний газ, щоб зупинити їх», – повідомив представник поліції.

Нагадаємо, масові заворушення спалахнули у грецькій столиці 4 лютого. Близько 50 000 греків обступили парламент в центрі Афін з вимогою покласти край політиці жорсткої економії. Поліція застосувала сльозогінний газ та шумові гранати.

Наприкінці листопада 2015 парламент Греції схвалив реформи, необхідні для виділення 12 млрд євро допомоги. Ці кошти необхідні уряду Греції для рекапіталізації проблемних банків, а також для перерахування прострочених платежів компаніям, що здійснюють постачання уряду.

9 лютого грецькі фермери заблокували головну автомагістраль країни – Афіни-Салоніки. 12 лютого вони прибули до столиці з метою розпочати дводенний страйк.