Поліція розшукує екс-міліціонера з банди, яка катувала та грабувала мешканців Донеччини

13 Березня 2016, 10:59

Поліція затримала чотирьох осіб, які були членами банди, що здійснила близько 40 розбійних нападів на Донеччині. Наразі правоохоронці розшукують очільника зловмисників. Про це повідомили в прес-службі Національної поліції України.

Згідно з повідомленням, головне управління Національної поліції в Донецькій області розшукує Вошка Юрія Олексійовича, 21.08.1963 року народження. Мешканець Костянтинівки очолював банду, члени якої катували своїх жертв (душили дротом, палили праскою). Протягом місяця працівники поліції затримали чотирьох спільників фігуранта.

Читайте також: На Донбасі за грабіж затримали двох міліціонерів із батальйону "Миротворець"

Організатором групи, до складу якої, за попередніми даними, входило 5 осіб, є колишній дільничний інспектор, який звільнився з лав міліції ще у 2003 році. Ватажок банди керував усіма процесами, розробляв напади на громадян, розподіляв здобич. Група тероризувала жителів Донеччини з травня 2014 року.

Нальоти були зухвалими, з використанням вогнепальної та холодної зброї. Зловмисники проникали в оселі під виглядом комунальників, зв’язували, били та катували людей. Намагалися нападати, коли вдома були тільки жінки. Виносили усе цінне, не гребували навіть їжею з хазяйських холодильників.

Один із таких нападів стався у грудні 2015 року у місті Часів Яр Бахмутського району. Лжекомунальники довго стежили за родиною, яку обрали у жертви, вивчали розпорядок дня, збирали інформацію через сусідів. Бандити вдерлися до квартири, коли там залишилася молода жінка з однорічною дитиною. Матір зв’язали, викрали гроші та золоті прикраси і втекли. Дитина плакала у манежі, а жінка тривалий час не могла звільнитися.

Аби викрити злочинну групу та затримати усіх її членів, поліцейські задіяли всі оперативні ресурси. Правоохоронці повністю відпрацювали коло спілкування кожного з підозрюваних та тримали під контролем усі місця, де вони можуть з’явитися.

У результаті напруженої оперативної роботи оперативникам вдалося затримати двох останніх виконавців. Один з них переховувався на території РФ та був зупинений на кордоні під час спроби потрапити у Луганську область. Інший постійно змінював місця перебування. Працівники поліції відстежили розшукуваного у Мелекіному Першотравневого району Донецької області, куди він перебрався з Києва.

Затримані підтвердили свідчення решти учасників групи та зізналися у скоєнні серії розбійних нападів та інших майнових злочинів.

Організатор угрупування оголошений у розшук. Проводиться комплекс заходів щодо його затримання.