Поліція розкрила подробиці справи про резонансне вбивство мера Старобільська

6 Вересня 2016, 12:52

За вбивство мера Старобільська замовник заплатив майже 10 тисяч доларів. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Луганської області.

Зараз на Луганщині проходить суд над двома чоловіками, яких підозрюють у вбивстві мера Старобільська Володимира Живаги. Наразі правоохоронці вже можуть розкрити деякі подробиці справи.

«22 лютого місто Старобільськ сколихнула звістка про страшну подію – жорстоке, зухвале вбивство міського голови Володимира Живаги. Декілька пострілів в голову з вогнепальної зброї, практично в притул, були зроблені вбивцями на внутрішньому подвір’ї адміністративного будинку міської ради», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для розкриття цього злочину були задіяні «акули» оперативної роботи та досвідчені фахівці з різних підрозділів Головного управління Національної поліції області.

«Була проведена величезна робота: слідчі опитали понад чотириста осіб – можливих свідків з числа працівників міської ради, місцевих жителів. Провели ряд складних експертиз. Вилучили усі відеозаписи з камер відео спостереження. Проаналізували майже весь життєвий шлях та професійну діяльність міського голови за останні роки, встановили усі його зв’язки. Стало зрозуміло – потрібно найбільш детально відпрацьовувати версію – вбивство, пов’язане з професійною діяльністю загиблого», – зазначають у поліції.

Під час обшуку у одного з фігурантів справи, згідно з текстом, було вилучено кілька одиниць вогнепальної зброї, велику кількість набоїв, гроші, які були отримані за вбивство на замовлення, та автомобіль, на якому вбивці пересувались того злощасного дня.

Як зазначають в поліції, до двох жителів Марківського району звернувся замовник та запропонував їм за гроші скоїти вбивство. 22-річні чоловіки, не маючи постійного заробітку, але вже маючи певний кримінальний досвід, погодились на пропозицію.

Замовник запропонував кілерам близько десяти тисяч доларів. Він же розробив і план вбивства, бо добре знав жертву та її спосіб життя. Забезпечив виконавців зброєю і патронами.

Двоє марківчан, за інформацією правоохоронців, деякий час відстежували шляхи пересування, час перебування на роботі, зустрічі, зв’язки майбутньої жертви. У сусідньому районі недорого купили старі «Жигулі», на яких і приїхали до місця вчинення злочину.

"Майже чотири години зловмисники у дворі міської ради очікували свою жертву. А коли після робочого дня Володимир Живага вийшов у двір, аби сісти в автомобіль та поїхати у своїх справах, один з них підійшовши ззаду, тричі вистрілив йому у потилицю", – зазначили в поліції.

Під час розслідування справи також з'ясувалося, що підозрювані два роки тому вже вчинили на замовлення замах на вбивство заможної подружньої пари у Марківському районі.

Як повідомлялося, Живаго загинув 22 лютого внаслідок двох вогнепальних поранень у голову і шию. Одного з підозрюваних затримали 27 лютого. Другого підозрюваного затримали у квітні.