Поліція підозрює українського військового в причетності до обстрілу пункту пропуску “Майорськ”

7 Лютого 2017, 17:02

До обстрілів на пункту пропуску "Майорськ" на Донбасі може бути причетний український військовослужбовець. Про це свідчать ухвали Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 26-27 січня.

Повідомляється про бійця військової частини А1126 (В0440), ім’я якого в ухвалі суду не називається. Зазначено тільки, що він є уродженцем села Високе Київської області і зараз перебуває на бойових позиціях в околицях Майорська.

За клопотанням слідчого поліції суд арештував автомат АКМ ТК9, який закріплений за цим військовослужбовцем, а також арештував мобільний телефон, сім-карти та флешку.

Згідно з ухвалою, були допитані військовослужбовці 45 бригади ВДВ Збройних Сил України  та Бахмутського відділу Краматорського прикордонного загону, які  14.12.2016 року несли службу на КПВВ "Майорськ". На допиті і прикордонники, і солдати заперечували постріли у бік цивільного населення. Військовослужбовці ДПС зазначали, що стріляли військовослужбовці ЗС України, а останні стверджували протилежне.

Було оглянуто і проаналізовано записи камер відеоспостереження на КПВВ "Майорськ" та зроблено висновок, що свідчення прикордонників відповідають записам, а свідчення військовослужбовців А1126 (В0440) не відповідають об’єктивним даним та, ймовірно, завідомо неправдиві.

26 січня суд давав слідчому поліції доступ до особових справ військовослужбовців в/ч А1126, які перебували на КПВВ "Майорськ" у день обстрілів.

Розслідування проводить слідчий відділ Бахмутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області за процесуальним керівництвом військової прокуратури Донецького гарнізону.

Коментувати хід слідства у поліції відмовились.

Нагадаємо, 14 грудня 2016 року було відкрито вогонь по людях, які стояли в черзі поблизу КПВВ "Майорськ". Одна людина загинула, ще особа отримала поранення в плече. Пропускні операції на даному напрямку призупинили, прикордонники негайно вивели з лінії вогню людей, які перебували на в'їзд з неконтрольованої території.