Поліція оголосила в розшук екс-начальника управління ДСНС в Одеській області

30 Березня 2016, 19:31

Національна поліція України оголосила в розшук колишнього начальника Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області Володимира Боделана. Інформація про розшук опублікована у відповідному розділі на сайті Національної поліції України.

Згідно з оприлюдненими даними, у МВС є постанова суду про дозвіл на затримання Боделана з метою приводу.

Боделан зник 1 березня 2016 року і розшукується як підозрюваний по ст. 135 Кримінального кодексу України (залишення в небезпеці).

Як повідомлялося, згідно з даними Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, під час подій 2 травня 2014 року в Одесі Боделан заборонив пожежним екіпажам виїздити на Куликове поле, де під час пожежі в Будинку профспілок або відразу після нього загинули 42 з 48 жертв трагедії. Надалі Боделан заявляв, що люди в Будинку профспілок загинули не від вогню. Пізніше він був відсторонений від посади на період розслідування цих подій і деякий час провів в Росії.

Читайте також: Міжнародні експерти розкритикували розслідування Україною трагедії в Одесі 2 травня

Боделан – син колишнього мера Одеси Руслана Боделана (1998-2005 роки). Після Помаранчевої революції Руслан Боделан був звинувачений в ряді злочинів і оголошений в розшук, через що переховувався в Росії, де обіймав посаду заступника начальника Санкт-Петербурзького морського торгового порту. У 2010 році з нього були зняті всі звинувачення, і він повернувся до Одеси. Саме в 2010 році його сина Володимира призначили на посаду начальника Головного управління ДСНС області. До цього він очолював міське управління МНС, а в 2004-2005 роках – комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Одеса».

Нагадаємо, в Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті загинули 48 осіб.

Наразі на лаві підсудних перебувають 20 обвинувачених, з яких п'ятеро утримуються під вартою. Крім того, Генпрокуратура повідомила про підозру колишньому керівнику ГУ МВС України в Одеській області Петру Луцюку в службовій недбалості під час подій 2 травня.