Поліція Норвегії вибачилась, що запізно відреагувала на стрілянину Брейвіка

16 Березня 2012, 22:24

Норвезька поліція закінчила розслідування власних дій під час теракту 22 липня 2011 року. Поліція прибула на острів лише за годину 20 хвилин після початку стрілянини. До цього Брейвік підірвав бомбу в центрі Осло, в результаті чого загинуло 8 осіб, і це відволікло увагу поліції.

Окрім того, що поліція була зайнята вибухом в центрі міста, багато полісменів перебували у відпустках.

Серед інших причин – відсутність гвинтокрила, збій системи комунікацій та перевантаження катера, який доставляв підмогу на Утойя.

Комісар норвезької поліції Ейстейн Меланд приніс вибачення від імені поліції. За його словами, «кожна хвилини коштувала нам занадто дорого. Тяжко усвідомлювати, що можна було врятувати кілька життів, якби ми зупинили його вчасно».

Суд над Брейвіком розпочнеться 16 квітня незалежно від того, чи буде він визнаний осудним. Наразі думки психіатрів розділилися: призначена судом колегія визнала його неосудним, тоді як проведена пізніше незалежна експертиза не знайшла у нього ознак психозу або шизофренії.

Нагадаємо, що 7 березня 2012 року норвезькому терористу було висунуте офіційне звинувачення в тероризмі та навмисному вбивстві 77 осіб. 

Як повідомлялось, у лютому 2012 року норвезька поліція звернулася до власників соціальної мережі Facebook із проханням надати доступ до заблокованих аккаунтів, які відкрив Андерс Брейвік.

Нагадаємо, 22 липня 2011 року в Осло біля урядових будівель пролунав потужний вибух. Згодом стало відомо, що невідомий відкрив стрілянину у молодіжному таборі на острові поблизу Осло.

Також Брейвік планував теракти проти норвезьких ЗМІ, зокрема, мав намір закласти вибухівку до штаб-квартири НРК, а також у редакції газет Verdens Gang та Aftenposten в Осло.