Поліція Бельгії заарештувала екстремістів, які планували теракти на Новий рік

29 Грудня 2015, 12:21

Бельгійська поліція заарештувала двох осіб, підозрюваних в екстремізмі та плануванні терактів у Брюсселі ввечері напередодні Нового року. Про це повідомляє BBC.

Поліцейські рейди відбулись у неділю та понеділок у Брюсселі та провінціях Фламандський Брабант і Льєж. Поліція виявила військовий одяг та агітаційні матеріали, але зброї або вибухових речовин не знайшла.

Бельгія перебуває у стані підвищеної готовності після терактів 13 листопада у Парижі. Декілька зловмисників, як вважають, переховуються у Бельгії. Проте останні арешти не пов'язані із терактами у Парижі, зазначають прокурори.

Один із заарештованих підозрюється у проводі терористичного осередку та вербуванні до його лав. Підозрювані обвинувачуються у плануванні нападів на декілька «символічних цілей» у Брюсселі, а також на поліцію. Серед інших речей зловмисників, поліцією були вилучені пропагандистські матеріали так званої «Ісламської держави».

У листопаді у Брюсселі був введений чотириденний режим закриття університетів, шкіл та метрополітену, на тлі побоювань аналогічних Парижу терористичних атак.

Нагадаємо, владу кількох столиць Європи попередили про можливі теракти під час різдвяних свят.