У столиці Венесуели Каракасі поліцейський гелікоптер атакував будівлю Верховного суду країни. Про це у телезверненні розповів президент країни Ніколас Мадуро, передає Reuters. За його даними, під час атаки на будівлю з вертольота також були скинуті кілька гранат, одна з яких не вибухнула.
Мадуро назвав атаку терактом і підкреслив, що спецслужби ведуть пошук терористів. Він повідомив, що той же вертоліт кружляв над будівлею Міністерства внутрішніх справ.
За непідтвердженими даними, до вертольота був прикріплений антиурядовий транспарант. Стверджується також, що повітряним судном керував поліцейський, який в соцмережах назвав себе повстанцем.
Helicóptero de oficiales sublevados disparan al TSJ #27Junio #TSJ #FuerzasArmadas (Video) pic.twitter.com/bbRqAKGwCS
— Josemanux (@Jose_Zurita) 27 червня 2017 р.
Фотографії вертольота, поширені низкою ЗМІ, свідчать, що екіпаж розтягнув плакат з написом "350. Свобода". Йдеться про 350 статтю конституції, яка говорить про можливість невизнання громадянами влади в разі порушення нею демократичних цінностей, принципів і гарантій, а також прав людини.
#LoÚltimo | Gobierno de #Venezuela acusa intento de golpe de estado | https://t.co/r0Iz3g842r pic.twitter.com/ZoF4sVwDHw
— XEVA TABASCO (@XEVATabasco) 28 червня 2017 р.
Емблема на борту свідчить, що гелікоптер належить корпусу наукових, кримінальних і криміналістичних розслідувань поліції Венесуели – CICPC.
Нагадаємо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходять акції протесту. За останніми даними, за цей час тільки в столиці країни понад 750 осіб отримали поранення та загинули понад 70 учасників акцій протесту. Крім того, поліція затримала понад 1,3 тисяч осіб, що виступають на стороні опозиції. Ще 250 були предтавлені перед військовими трибуналами.
Мадуро звинувачують у встановленні диктатури і доведенні країни до глибокої економічної кризи. Раніше президент країни Ніколас Мадуро заявив про наміри внести зміни до конституції країни і тим самим вирішити кризу в Венесуелі, однак опозиціонери відмовилися брати участь в цьому процесі і назвали його незаконним.
Учасники демонстрацій вимагають проведення дострокових виборів нового президента, повного відновлення прав парламенту Венесуели, а також початку процесу відновлення економіки країни. Крім того, венесуельська опозиція звинувачує президента країни Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.