«Якщо говорити з політтехнологічної точки зору, то можливо ця дата буде трохи "грати" на користь влади. Однак, бачимо, що суспільство живе іншим життям і все залежить саме від нього та від соціальних настроїв. Не врахувавши це, означатиме не враховувати фактор «живої» політики і робити ставку на маніпулятивні електоральні технології. Ця ставка ніде не спрацьовує. Ці технології ще діють, але не будуть вирішальними», – вважає Карасьов.
На його думку, «принциповим для влади буде не допустити тотальної перемоги опозиції» на повторних виборах.
«Перемога опозиції стане символічною морально-психологічною заявкою на 2014-2015 рік. Хоча нічия також влаштує владу, адже 2014 року буде зовсім інший контекст політичного сезону, розпочнеться дещо інша гра. Тим паче, що з арифметичної точки зору влада може компенсуватися «тушками», – зазначив експерт.
Як відомо, 5 листопада 2012 року ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів народних депутатів у 5 одномандатних округах – № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.
8 лютого Вищий адміністративний суд позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського. Приводом для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікації виборів в округах №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область). Вищий адміністративний суд своїм рішенням зобов'язав ЦВК провести повторні вибори в цих округах.
Перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив про позицію Партії регіонів у призначенні повторних виборів у семи мажоритарних округах на 22 грудня. Водночас опозиція виступила проти такої ініціативи, зазначивши, що влада хоче провести повторні вибори після саміту Україна-ЄС, коли увага країн-членів ЄС до виборчого процесу буде не такою пильною, як восени, що дасть можливість фальсифікувати результати виборів.